O mnie

Nazywam się Katarzyna Sobiepanek. Jestem nauczycielką komunikacji w języku angielskim, tłumaczką języka angielskiego oraz dziennikarką portalu UKpoliticsPL. Pracownię Języka Angielskiego Green Cat prowadzę od 2012 roku.

Do nauczania angielskiego przygotowywałam się na studiach filologicznych na Uniwersytecie Szczecińskim (dyplom licencjacki w 2008r.), podstawy wiedzy o Wielkiej Brytanii opanowałam na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie (dyplom magistra w 2010r), a przekład konferencyjny doskonaliłam w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM w Poznaniu (dyplom w 2015r). Jestem także absolwentką stosunków międzynarodowych (2008), warszawskiej Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności (2018) i amerykańskiego programu Digital Sherlocks (2021).

Angielski był ze mną zawsze, począwszy od książek i filmów w dzieciństwie, poprzez praktyczną naukę angielskiego, życie w wielokulturowym środowisku studentów British Studies aż po wyjazd do Londynu i pracę tłumaczki i dziennikarki politycznej. Obok języka angielskiego moją pasją jest Wielka Brytania, szczególnie jej polityka wewnętrzna i zagraniczna oraz sprawy bieżące. Pisałam dla wielu mediów polonijnych w Wielkiej Brytanii. Regularnie biorę udział w polsko-brytyjskim Belvedere Forum. W gorącym okresie brexitu komentowałam rozwój sytuacji politycznej m. in. w TVN24, Polsacie i Radiu Szczecin. W 2019r. otrzymałam nominację do nagrody dziennikarskiej MediaTory. Można mnie posłuchać po polsku m. in. w audycjach o UK w programie Raport o Stanie Świata.

Uczę angielskiego, bo lubię. Skuteczne nauczanie komunikacji i uczestniczenie w rozwoju zdolności językowych moich uczniów daje mi ogromną satysfakcję. W ciągu ponad 15 lat praktyki nauczania byłam świadkiem wiele niesamowitych historii moich uczniów, którzy przełamali barierę językową, dostali wymarzoną pracę, wyjechali do upragnionych szkół i uczelni, czy zdawali egzaminy językowe. Uważam, że każdy może nauczyć się angielskiego. Trzeba tylko znaleźć właściwy sposób. Zapisz się na zajęcia u mnie i spróbujmy go wspólnie znaleźć.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *