Egzamin językowy to ważny krok na ścieżce edukacyjnej lub w rozwoju zawodowym. Dlatego warto się do niego kompleksowo przygotować pod okiem profesjonalnej lektorki.

Prowadzę indywidualne kursy przygotowujące młodzież i dorosłych do:

  • egzaminów językowych Cambridge na wszystkich poziomach (Business  B1- C1, B1 Preliminary – PET, B2 First – FCE, C1 Adavanced – CAE, C2 Proficiency – CPE, IELTS )
  • egzaminów językowych w polskim systemie edukacji (egzamin ósmoklasisty z angielskiego, matura podstawowa i rozszerzona z angielskiego)
  • egzaminów przedmiotowych w języku angielskim w procesie rekrutacji do polskich i zagranicznych szkół i uczelni

Na wstępie do indywidualnych zajęć przygotowujących do egzaminów językowych zapoznaję uczniów z przebiegiem egzaminu: kolejnością i czasem trwania poszczególnych części oraz sposobem ich oceniania przez egzaminatorów. W czasie zajęć ćwiczymy poszczególne umiejętności – mówienie, pisanie, czytanie, gramatykę i słownictwo – pod kątem wymagań danego egzaminu. Jednocześnie dbam też o całokształt umiejętności językowych i odpowiednią motywację.

Stałym elementem zajęć są swobodne konwersacje na różnorodne tematy z lektorką pozwalające zanurzyć się w języku i łagodnie i naturalnie przełamywać barierę językową przed ustną częścią egzaminów. Dodatkowo rozmowy 100% po angielsku pozwalają na natychmiastowe uaktywnienie biernej znajomości słówek i zwrotów. Taki regularny trening czyni egzaminy znacznie mniej stresującymi.

Skuteczne przygotowanie do egzaminów językowych wymaga też pracy własnej. Zagadnienia gramatyczne w razie potrzeby wyjaśniam po polsku, wspólnie ćwiczymy mechanizmy i triki pomocne w rozwiązywania konkretnych zadań. Sprawdzam także samodzielne prace pisemne uczniów, a podczas zajęć wspólnie omawiamy ewentualne wątpliwości. Ważną częścią przygotowań do egzaminów są też regularnie rozplanowane powtórki pozwalające na utrwalenie opanowanego materiału.

Największą zaletą prywatnych lekcji przygotowujących do egzaminów z języka angielskiego jest poświęcenie maksimum czasu danemu uczniowi i jego/jej konkretnym potrzebom. Dodatkowo przed egzaminem na życzenie organizuję też sesje motywacyjne i budujące pewność siebie.

Indywidualne zajęci przygotowujące do egzaminów z języka angielskiego można rozpocząć w dowolnym momencie w roku. Terminy i godziny oraz liczbę zajęć w tygodniu, miesiącu lub semestrze dostosowuję do Państwa potrzeb.

Przed indywidualnym zajęciami przygotowującymi do egzaminów z języka angielskiego zapraszam na bezpłatne spotkanie zapoznawcze. To szansa, żeby się poznać i sprawdzić czy mogę pomóc w osiągnięciu wymarzonych celów. To także okazja, żeby określić poziom znajomości języka, wspólnie omówić dotychczasowe doświadczenia z nauką i sytuacjami egzaminacyjnymi. W razie potrzeby pomagam także w decyzji, który egzamin językowy będzie najwłaściwszy. Na tej podstawie przedstawiam indywidualny plan przygotowania do egzaminu z języka angielskiego.

Do egzaminów językowych przygotowuję od blisko 15 lat. Sama zdawałam maturę rozszerzoną z języka angielskiego (dawno temu), a także egzamin Ielts i cały szereg egzaminów z praktycznej znajomości języka angielskiego w czasie studiów filologicznych. Między innymi dzięki temu dziś posługuję się brytyjskim angielskim na poziomie natywnym i rozumiem potrzeby oraz obawy pojawiające się przed egzaminami. Dziś uczę języka angielskiego, bo lubię pracować z ludźmi, a przygotowywanie do egzaminów daje mi szczególną satysfakcję, gdyż w większości przypadków jest jak towarzyszenie w podróży człowiekowi, którzy dzięki zdaniu egzaminu może spełnić swoje marzenia.

Zapraszam serdecznie

Katarzyna Sobiepanek

 

Kursy indywidualne przygotowujące do egzaminów językowych prowadzę zdalnie przez internet oraz stacjonarnie w Szczecinie na Niebuszewie.

Na życzenie wystawiam faktury dla klientów indywidualnych i firm.